ib
Žádost o účet u IB Kontakty

 

 

Užitečné zdroje na internetu

 

 

 

Operační systém

 

UBUNTU - http://www.ubuntu.cz/ - operační systém Linux
Bezpečný operační systém, který si můžete stáhnout přímo z internetu nebo nechat poslat na CD. Je zdarma. Uživatelským ovládáním je podobný běžným systémům Windows, ale přitom stále nepřichází o sílu a výhody UNIXových a Linuxových operačních systémů. Distribuce Linuxu Ubuntu je oproti ostatním a dřívějším distribucím uživatelsky intuitivní a relativně jednoduchá pro instalaci i používání. Internetový prohlížeč Firefox, emailový klient Evolution, chatový nástroj Gaim, softwarový telefon Ekiga a mnoho dalších programů... již dávno není pravda, že by pro Linux nebyl uživatelsky přátelský software.

 

 

Kancelářský balík

 

OpenOffice - http://www.openoffice.cz/ - kancelářský balík
Otevřený kancelářský balík, který si můžete stáhnout přímo z internetu. Je zcela zdarma. Uživatelským ovládáním je podobný běžným kancelářským balíkům. Je kompatibilní, intuitivní, jednoduchý pro instalaci i používání. Obsahuje textový procesor Writer, tabulkový kalkulátor Calc, multimediální prezentátor Impress, kreslící nástroj Draw i datábázový systém Base.

 

 

Obchodní platforma

 

Interactive Brokers - on-line obchodování
Interactive Brokers je profesionální nástroj, nabízí jednoduchou (přitom sofistikovanou) obsluhu, prakticky okamžitou realizaci obchodu, zadání i provedení během sekund. A k tomu velmi nízké poplatky! Ovládání je přes internetový prohlížeč nebo samostatnou obchodní aplikaci v jazyce Java, není problém obchodovat z jakéhokoliv operačního systému, i třeba pod Linuxem nebo Mac OS.

 

Žádost o účet u Interactive Brokers zahájíte kliknutím na odkaz zde:
https://www.interactivebrokers.com/
V samostatné záložce vašeho prohlížeče se otevře zabezpečené spojení s IB
a uvidíte první stránku registračního formuláře.

 

 

 

Technická analýza grafů

 

Qtstalker - http://qtstalker.sourceforge.net/ - technická analýza grafů
Qtstalker je program pro technickou analýzu grafů. Protože je pod licencí GNU/Linux, tak si jej opět můžete jednoduše stáhnout z internetu a je zadarmo. Instalace vyžaduje základní znalosti ovládání systému Linux, ale popis instalace dostatečně vysvětluje postup pro různé distribuce, včetně Ubuntu. Qtstalker umožňuje zobrazovat grafy ve všech obvyklých formátech, počítá několik desítek indikátorů (MACD, MAs, Bollinger Bands, RSI,...), umožnuje stahovat zdarma data z Yahoo, importovat různé .csv soubory, zobrazovat minutové, denní, týdenní i měsíční grafy. Umí i back-testing, data-scan, paper trading a jednoduchý skriptovací jazyk pro tvoření vlastních indikátorů.

 

 

Reklama

 

ETARGET - cílená reklama na internetu