ib
Žádost o účet u IB Kontakty

 

 

Nastavení a ovládání TWS Interactive Brokers

 

 

TWS (Trader Workstation) je software, který zdarma poskytuje Interactive Brokers svým klientům k obchodování. Je to mocný nástroj, umožňující inteligentní zadávní obchodů a jejich rychlé provádění.

 

Kdybyste z jakéhokoliv důvodu nemohli nebo nechtěli TWS používat, tak obchodujte přes IB WebTrader, obchody zadáváte přímo přes váš internetový prohlížeč. Pro obchodování přes IB WebTrader nepotřebujete nic instalovat. IB WebTrader je relativně snadná a intuitivní webová varianta obchodování, která je ideální pro vyzkoušení funkčnosti účtu. Pro profesionální obchodování však doporučuji požívat TWS (Trader Workstation).

 

Žádost o účet u Interactive Brokers zahájíte kliknutím na odkaz zde:
https://www.interactivebrokers.com/
V samostatné záložce vašeho prohlížeče se otevře zabezpečené spojení s IB
a uvidíte první stránku registračního formuláře.

 

 

První kroky s novým softwarem

 

Spuštění TWS

 

Aplikace TWS je napsaná v Javě, buď ji máte na svém počítači již nainstalovanou nebo si ji zadarmo stáhnete z internetu.

 

Aplikaci TWS lze spustit přímo z internetu nebo ji nejprve nahrajte a nainstalujte do svého počítače. V prvním případě nemusíte nic instalovat a máte jistotu, že využíváte vždy poslední verzi, ale bohužel musíte chvíli vyčkat, protože před startem se stahuje cca 15 MB.

 

Potřebný software najdete zde: start TWS.

 

Přihlášení se

 

Po spuštění TWS musíte nejprve projít bezpečnostní procedurou, tedy přihlásit se. Bude ověřeno přihlašovací jméno a heslo.

 


 

Za krátkou dobu po vytvoření účtu u společnosti Interactive Brokers vám pošlou generátor jednorázového hesla (dle velikosti účtu se to bude Security Code Cards, Alpine Devices nebo Gold/Platinum Devices). Jakmile bude aktivovaný, budete zadávat i číslo z tohoto malého zařízení.

 


 

Přidání obchodního řádku (volba akcie, měny,...)

Po úspěšném příhlášení se objeví úvodní obrazovka TWS.

 


 

Klikněte na libovolný prázdný řádek prvního sloupce Underlying a zadejte akcii nebo měnu, která vás zajímá. Výše uvedený příklad (obrazovka) nám prezentuje například doporučované akcie, tak jak byly uvedeny daný den v obchodních příležitostech našeho předplatného. Vidíte DRYS, MA, BIDU, CROX, RIG i index SPX.

 

Kdo nemáte u IB povoleny data z amerických burz, tak se můžete podívat například na kurz EUR, který je zadarmo a fungovat vám určite bude.

 

První sloupec je ticker akcie, pak následuje burza, popis, počet nakoupených akcií (může být i záporný, tzn. short), velikost nabídky (x 100), nabídková cena, poptávková cena, velikost poptávky, poslední cena, změna, nejvyšší dnešní cena, dnešní objem, průměrný objem. Uvedený příklad je před zahájením obchodování.

 

Zadání obchodu

 

Nákupní příkaz

 

Nákupní příkaz zadáte kliknutím myši na poptávkovou cenu u dané akcie. Přiskočí nový řádek s modrým okénkem BUY, kde vyplníte: Před odesláním příkazu k obchodu byste měli mít zadaný stop-loss - připojený prodejní příkaz pro případ nepříznivého vývoje. Připojení provedete kliknutím pravého tlačítka myši na řádek příkazu, objeví se vám menu. Vyberete Attach a následně Auto Stop.

 

Prodejní příkaz

 

Prodejní příkaz zadáte kliknutím myši na nabídkovou cenu u dané akcie. Přiskočí nový řádek s červeným okénkem SELL, kde vyplníte: Pokud jste zadávali prodejní příkaz připojený k nákupnímu příkazu (auto-stop, resp. stop-loss), odsouhlasíte oba zároveň odsouhlasením nákupního. Prodejní příkaz stop-loss se samozřejmě zadá na burzu až po provedení nákupního příkazu.

 

Výsledek obchodu

 

Účet

 

 

Stav účtu můžete kdykoliv kontrolovat přes ikonu Account.

 

 

Portfolio

 

 

Vývoj svého portfolia i virtuální zisky a ztráty se on-line počítají pod ikonou Portfolio.

 

 

Přehled obchodů

 

 

Všechny dnešní realizované prodeje a nákupy si vyvoláte kliknutím na ikonku Trades.

 

 

Grafy

 

 

Grafy vyvoláme kliknutím na ikonu v menu nebo přes pravé tlačítko myši na daném řádku akcie.

 


U každého grafu si můžete samostatně nastavit rozsah (třeba hodina až celý rok) i hustotu zobrazení (např. po minutě, hodině, dnech i týdnech).

 

 

návod, jak si můžete založit účet u Interactive Brokers