ib
Žádost o účet u IB Kontakty

 

 

Prohledání trhů pomocí nástroje Market scanner

 

 

On-line prohledání trhů

 

Software TWS od Interactive Brokers poskytuje možnost prohledávat trhy a vyhledávat obchodní příležitosti. Tato funkce je zdarma součástí IB TWS, jmenuje se Market scanner. V reálném čase, tedy on-line a bez zpoždění, prohledává nastavené trhy a vybírá dle zvolených parametrů odpovídající kandidáty. Funkce umožňuje vybírat akcie i komodity například podle objemu obchodu, změny ceny v procentech nebo ceny v absolutní hodnotě.

 

Tlačítko Market Scanner

 

Funkci Market Scanner si můžete přidat na hlavní lištu obchodního softwaru IB TWS.

 

IB Market Scanner - tlačítko

 

Na nížeuvedeném obrázku vidíte postup. Kliknete na malou šipku na konci řady ikonek a rozbalí se menu, kde si můžete vybrat další funkce. Zvolíte "Add More Buttons" pro přidání dalšího tlačítka a vyberete funkci "Market Scanner", tedy prohledávač trhu.

 

IB Market Scanner - pridani tlacitka

 

 

Jak a co nastavit

 

Kliknete na tlačítko "Mkt Scanner" a naskočí okno, kde si vybrate, jestli chcete prohledávat akcie obchodované na burzách v USA, opce, komoditní futures, indexy, různé deriváty, evropské burzy a podobně.

 

Dále si stanovíte kritéria výběru. Příklad: Nehodláte obchodovat malé společnosti (penny stocks a podobně), proto jako parametr uvedete, že vás zajímají akcie, jejichž cena je větší než 20 USD za kus. Také lze stanovit, že je chcete uspořádat podle parametru "Most Active", tedy objemu obchodů.

 

I objem obchodů může být vyjádřen hned několika způsoby: Most Active - aktivita podle počtu zobchodovaných kusů akcií, Most Active ($) - aktivita podle objemu vyjádřeného v amerických dolarech, Most Active (Avg$) - aktivita podle průměrného objemu v amerických dolarech za posledních 90 dní.

 

přehled možných parametrů funkce Market Scanner

 

IB Market Scanner - výběr investičního nástroje

 

IB Market Scanner - parametry

 

 

Automatické obnovování

 

Pokud necháte zaškrtnutou volbu "Auto Refresh", vyhledané akcie a komodity se automaticky obnovují v souladu se změnou tržních podmínek.

 

IB Market Scanner - nastaveni Most Active Stocks
výběr dnešních nejaktivnějších akcií

 

IB Market Scanner - nastaveni US_Futures
výběr dnešních nejaktivnějších komodit

 

 

 

ETF