ib
Žádost o účet u IB Kontakty

 

 

Zaslání peněz na účet u Interactive Brokers

 

Dostáváme se do kapitoly, která se týká zaslání peněz na účet u Interactive Brokers.

 

Společnost Interactive Brokers vyžaduje pro založení účtu k obchodování minimální vklad 10 000 USD. Pro zájemce do dvacetišesti let věku je potřebný minimální vklad 3 000 USD. Pro pravidelné intraday obchodování akcií v USA požaduje NYSE, abyste měli na účtu minimálně 25 000 USD (pošlete si tam raději trochu více, ať při případném neúspěchu na počátku nespadnete hned pod uvedenou hranici).

 

Následuje téma fundování účtu - tj. naplnění účtu penězi. Můžeme si vybrat způsob. U nás nejběžnější varianta je bezhotovostním bankovním převodem. Vyplníme množství peněz, měnu, banku a naše číslo účtu. Zvažme si, co vyplňujeme, ať můžeme následně přesně poslat uvedené.

 

Platbu můžeme provést i v CZK (Czech Koruna) a směnit přes InteractiveBrokers na FOREXu. To je u InteractiveBrokers novinka. Pokud máte své finanční prostředky v českých korunách, je to pravděpodobně nejvýhodnější postup. Ušetříte bankovní poplatky za zahraniční platbu i zobchodujete převod do USD nebo EUR v nejlepším kurzu.

 

návod na účet u Interactive Brokers

 

Po potvrzení zadání tlačítkem "Continue" se dostaneme na přehled bankovních údajů, které potřebujeme pro provedení platby. Doporučoval bych si jej vytisknout, ať neprovedeme chybu. Toto zadání stačí k odeslání plaby z naší banky na účet u IB. Interactive Brokers očekává platbu do deseti dnů. Čtyři dny může trvat bankovní převod. Dále nás upozorňují, že tři dny si nebudeme moci poslat peníze zpět.

 

návod na účet u Interactive Brokers

 

Platbu v českých korunách (CZK) můžeme poslat jako jakýkoliv jiný bankovní převod v ČR. Tzn. namísto IBANu CZ5081500000001535303109 stačí zadat platbu na účet 1535303109/8150.

 

Pokračujeme stiskem tlačítka "Continue" a dostáváme se na další obrazovku. Podařilo se nám dostat přes část Funding a čeká nás poslání dokladů. Náš účet je přijat ke schválení.

 

návod na účet u Interactive Brokers

 

Dále bychom měli pokračovat stiskem tlačítka "Configure Your Account" ve druhém odstavci.

 

Na tuto obrazovku se ještě vrátíme. Interactive Brokers očekává od nás doklady ke schválení, kdykoliv můžeme pokračovat v zaslání a schválení potřebných dokladů, odsouhlasení elektronických smluv a přihlášení se o data z burz. Podívejme se na kapitolu Potřebné doklady.

 

Ve spodní části tohoto okna je tlačítko Fund Status. Přes něj si kdykoliv můžeme zjistit finanční stav účtu. Když na něj klikneme, uvidíme, jestli IB očekává platbu, resp. jestli platba už přisla.

 

návod na účet u Interactive Brokers

 

V tuto chvíli je tedy platba očekávaná.

 

návod na účet u Interactive Brokers

 

Pokud byste registraci z jakéhokoliv důvodu přerušili, vždy je možné se zpět přihlásit, zjistit stav a případně pokračovat v započaté registraci.

 

Klikneme na odkaz https://gdcdyn.interactivebrokers.com/ a přihlásíme se.

 

návod na účet u Interactive Brokers

 

 

 

Pokud si ověříme, že máme přihlašovací údaje v pořádku, tak můžeme zadat platbu k převodu. Nyní jsme dokončili kapitolu věnující se naplnění účtu penězi.

 

Neméně důležité je ještě zaslání a schválení potřebných dokladů, odsouhlasení elektronických smluv a přihlášení se o data z burz. Podívejme se tedy na kapitolu Potřebné doklady. Po načtení finančních prostředků a schválení zaslaných dokladů nám již nic nebrání v obchodování.

 

 

 

Ke stazeni