ib
Žádost o účet u IB Kontakty

 

 

Obchodování s Interactive Brokers

 

O společnosti Interactive Brokers

Interactive Brokers je významná nadnárodní společnost (Interactive Brokers LLC, Interactive Brokers (U.K.) Limited, Interactive Brokers Canada Inc.), která je členem NYSE, NASD, SIPC. Je regulovaná US Securities and Exchange Commission v USA a schválená a regulovaná Financial Services Authority v Londýně (reg. 208159).

 

Interactive Brokers je veřejně obchodovaná firma na NASDAQu (IBKR) s vlastním kapitálem 4.6 miliardy USD.

 

Interactive Brokers se stal největším elektronickým brokerem v USA. Investorkým časopisem Barron's byl za rok 2011 i 2012 vyhlášen nejlepším brokerem pro aktivní tradery, nejlepším pro mezinárodní tradery i nejlepším pro opční obchodování. Společnost Interactive Brokers má za sebou 35 let historie automatizovaného obchodování na světových burzách. Zpracuje denně téměř 1 milion obchodů. Obchodní platformu TWS používá přes 130 tisíc zákazníků z více jak 140 zemí světa, aby obchodovali na více jak 100 burzách ve 24 zemích ve 20 měnách. Přesto nebo možná právě proto se IB zaměřuje více na kvalitu než na kvantitu. Osobně kladně hodnotím například možnost dokonalého popisu obchodního příkazu a následného automatického vykonání.

 

Nepřehlédněte: Popis založení účtu u Interactive Brokers !

 

 

Žádost o účet u Interactive Brokers zahájíte kliknutím na odkaz zde:
https://www.interactivebrokers.com/
V samostatné záložce vašeho prohlížeče se otevře zabezpečené spojení s IB
a uvidíte první stránku registračního formuláře.

 

 

O své finance nemusíte mít u Interactive Brokers obavu.

 

Finanční prostředky jsou rozloženy do 13 velkých bank (Branch Banking and Trust Company, Bank of America, Bank of the West, Citibank, Deutsche Bank AG, Fifth Third Bank, HSBC Bank USA, JPMorgan Chase Bank, KeyBank National Association, Royal Bank of Canada, SunTrust Bank, The Bank of Nova Scotia, Wells Fargo Bank). I případě bankrotu je účet pojištěn do výše 500 000 USD u Securities Investor Protection Corporation (Washington, D.C.).

 

 

Interactive Brokers = profesionální brána ke světovým burzám

Společnost Interactive Brokers získala ocenění "Nejlepší mezinárodní burzovní makléř". Obchodní platforma společnosti Interactive Brokers je podle mých zkušeností jedna z nejlepších bran k obchodování na světových burzách.

 

Rychlý, jednoduchý, sofistikovaný nástroj

 

IB nabízí profesionální nástroj, jednoduchou (přitom sofistikovanou) obsluhu, prakticky okamžitou realizaci obchodu, zadání i provedení během momentu. Připočteme-li k tomu nejnižší poplatky a platformově nezávislý software, tak tu máme řešení, které nelze přehlížet.

 

Velmi nízké poplatky

 

Společnost Interactive Brokers je známa svými neuvěřitelně nízkými poplatky, které jsou častokrát o řád nižší než u konkurence. Pokud jste už nějakou dobu obchodovali, sami víte, že poplatky hrají obrovskou roli. Máte-li vysoké poplatky, bortí vám jakoukoliv strategii. Jsou to právě drahé výdaje za obchody, které i při dobré strategii „žerou“ účet.

 

Bezpečnost

 

Přístup k obchodování je samozřejmě chráněn znalostí hesla, a to hned dvojitě. Zaprvé: podmínkou je znalost hesla, jež jste si zvolili, a to přes internet pomocí šifrovaného protokolu. Zadruhé: ověřuje se znalost jednorázového kódu, který vám v daném okamžiku vytvoří hardwarový generátor od společnosti Interactive Brokers (dle velikosti účtu se používají Security Code Cards, Alpine Devices nebo Gold/Platinum Devices), který vám zdarma po založení účtu přijde na uvedenou adresu.

 

Alpine Devices Interactive Brokers

 

 

S Interactive Brokers obchodujete na jakékoliv platformě (i třeba Linux)

 

Obchody můžete zadávat přes webové rozhraní (WebTrader, klasika, ale jsou i rychlejší řešení) nebo přes samostatnou aplikaci postavenou na jazyce Java (intuitivní, rychlé, v reálném čase), tzv. TWS (Trader Workstation). Interactive Brokers vám tak poběží na jakékoliv verzi operačního systému, ve Windows, na Macu i na Linuxu.

 

Obchodní platforma TWS postavená na Javě má sice nějaké nároky na operační paměť a rychlost procesoru vašeho počítače, ale tyto parametry dnes splňuje a překračuje prakticky každý počítač. Jestliže máte méně výkonný počítač, můžete obchodovat přes internetový (webový) prohlížeč. Interactive Brokers má vyvinuté TWS aplikace i pro obchodování přes telefon s OS Apple, Android nebo Blackberry. Osobně TWS přes mobil používám a jsem spokojen.

 

Obrazovka Interactive Brokers v Ubuntu - grafy

 

Obrazovka Interactive Brokers a Ubuntu

 

 

Simulované obchodování - tzv. paper-trading

 

K běžnému obchodnímu účtu si můžete jednoduše otevřít účet simulovaný, účet pro tzv. paper-trading. Smysl to má ten, že se snadno naučíte používat obchodní platformu, ověříte si strategii a naučíte se konkrétní chování systému při zadávání obchodních pokynů. Hlavní výhodou je, že neztratíte ani dolar. Můžete dělat různé pokusy - a nic vás to nestojí. Je to obdoba obchodování na papíře, kdy si zapisujete své teoretické nákupy a prodeje na papír - také ani nic neutratíte, ani nevyděláte. Podstatým rozdílem ale je, že simulované obchodní prostředí se chová jako reálné, můžete zadávat jakékoliv pokyny a simulované obchody probíhají za skutečné aktuální ceny nabídky a poptávky. Naučíte se tak používat obchodní platformu. (Pro trénink obchodování doporučuji však relativně malé ale skutečné obchody.)

 

obchodovani - paper trading  obchodovani - paper trading

 

obchodovani - paper trading  obchodovani - paper trading

 

 

Minimum pro založení účtu u IB

 

Společnost Interactive Brokers vyžaduje pro založení účtu k obchodování minimální vklad 10 000 USD. Pro zájemce do dvacetišesti let věku je potřebný minimální vklad 3 000 USD. Pro pravidelné intraday obchodování akcií v USA požaduje NYSE, abyste měli na účtu minimálně 25 000 USD (pošlete si tam raději trochu více, ať při případném neúspěchu na počátku nespadnete hned pod uvedenou hranici).

 

 

Nevýhody

 

Pokud nebudete obchodovat, bude vám IB bude účtovat měsíčně tzv. Activity Fee, tedy minimální poplatek. Ten je u běžných účtů 10 USD za měsíc, ale IB tento poplatek snižuje o utracené poplatky za provedené obchody, takže většinou neplatíte vůbec nic. Tento poplatek se taky neúčtuje první tři měsíce po založení účtu nebo u obchodníků s více než 100.000 USD.

 

Také bychom měli vědět, že za on-line data z burz se většinou platí. Zdarma je obchodvání na FOREXu. Nejtypičtější data z burzy jsou "US Securities and Commodities Bundle Non-professional - Level I - Includes all Stock, Options and futures markets" za 10 USD měsíčně, pokud byste utratili na poplatcích z obchodování méně než 30 dolarů za měsíc, jinak zdarma.

 

Žádné jiné nečekané platby nejsou.

 

 

Založte si účet u IB

 

Žádost o účet u Interactive Brokers zahájíte kliknutím na odkaz zde:
https://www.interactivebrokers.com/
V samostatné záložce vašeho prohlížeče se otevře zabezpečené spojení s IB
a uvidíte první stránku registračního formuláře.

 

Společnost Interactive Brokers nemá v ČR pobočku nebo oficiální zastoupení. Jako první v Evropě získal trader Mgr. Miroslav Hrad po letech vzájemné spolupráce s Interactive Brokers status IB Partner Referrer, který vidí do procesu vámi zakládaného účtu u IB. Může vám tak účinně pomoci. Zároveň však nemusíte mít obavu, váš účet je zcela veden na vaše jméno, všechny soukromé údaje vidíte pouze vy a samozřejmě všechny finanční prostředky spravujete taky pouze vy. Vaše jistota je založena na vztahu přímo mezi vámi a Interactive Brokers. Mezi vámi a Interactive Brokers nestojí žádný prostředník.

 

Pozor, občas se někdo vydává za pobočku/zastoupení/počeštění Interactive Brokers nebo platformy TWS v ČR nebo SR, obvykle to znamená několikanásobné zvýšení poplatků a celkově velké riziko, buďte proto opatrní.

 

Registrací přes uvedený odkaz získáte označení Referred Client: my tak máme nárok na provizi a vy se na nás po dobu až tří let můžete obracet, když budete potřebovat jakoukoliv radu ve věci Interactive Brokers. Zdarma vám poradíme při zakládání účtu, zadávání příkazů i se základy obchodování, samozřejmě pomůžeme i s případným rušením účtu a podobně.

 

Založit si obchodní účet u společnosti Interactive Brokers a získat tím profesionální nástroj k obchodování na světových trzích si můžete pravděpodobně i vy, a to relativně jednoduše.
Podívejte se na stránky Popis založení účtu u IB

 

Obchodní platforma Interactive Brokers