ib
Žádost o účet u IB Kontakty

 

 

Obchodní platforma IB TWS pro mobilní telefony

 

 

Interactive Brokers zdarma poskytuje software pro obchodování přímo přes mobilní komunikátory. Nachystané jsou aplikace pro zařízení iPhone (AAPL), BlackBerry (RIMM), telefony s operačním systémem Android (GOOG) a JAVA ME.

 

TWS pro telefon BlackBerry

Já používám BlackBerry Bold 9700 s aplikací TWS for Blackberry. Obchodní příkazy zadávám tradičně ze svého počítače, ale i tak oceńuji, že mám kdykoliv aktuální přehled o svých long i short pozicích, jak se nákupní a prodejní příkazy vykonaly, kdykoliv vidím aktuální stav i grafy. Samozřejmě je možné přes telefon zadat plnohodnotné příkazy k nákupu nebo prodeji na burze.

 

Blackberry Bold 9700 se umí připojit přes mobilní připojení telekomunikačních operátorů (3G, edge, gprs) i přes lokální pokrytí WiFi, takže přístup z civilizace je prakticky kdekoliv. Telefon BlackBerry nosím s sebou a pro průběžnou informovanost je pohodlnější použít telefon než rozkládat notebook.

 

Limitující je velikost zobrazení (480x360 bodů, klávesnice je samostatně, nezabírá část zobrazení - BlackBerry patří k těm lepším telefonům), proto je jasné, že práce na telefonu je oproti práci na počitači omezena. Nelze si například dobře porovnat různé grafy jako na běžném monitoru. I tak je TWS pro mobilní telefony užitečná aplikace.

 

BlackBerry Bold 9700 s IB TWS

 

 

Instalace TWS do mobilního telefonu

 

Aplikaci TWS si nejprve nahrajte a nainstalujte do svého mobilního telefonu. Pokud máte funkční připojení k internetu (přes telekomunikačního operátora nebo přes WiFi) je celá instalace snadná a intuitivní.

 

Potřebný software najdete zde: Interactive Brokers - Mobile Solutions.

 

 

Následují obrazovky přímo z BlackBerry,
nebyly upravovány, rozlišení zůstalo zachováno 480x360 bodů.

 

Spuštění nainstalované aplikace

 

 

 

 

Úvodní obrazovka aplikace

 

 

 

Vstup na vlastní účet

 

Nejprve musíme projít bezpečnostní procedurou - tj. přihlásit se (Customer Login).
Bude ověřeno přihlašovací jméno a heslo.

 

 

 

 

Zadání jednorázového hesla

 

Za krátkou dobu po vytvoření účtu u společnosti Interactive Brokers vám pošlou generátor jednorázového hesla. Jakmile bude aktivovaný, budete zadávat i číslo z tohoto malého zařízení.

 


 

 

Obrazovka po úspěšném přihlášení

 

 

 

Aktuální portfolio přes mobilní telefon

 

 

 

Aktuální stav účtu

 

 

 

 

On-line grafy

 

 

 

 

 

 

 

Prohledání akcií - scanner

 

 

 

Verze a konfigurace

 

 

 

Simulované obchodování

 

 

 

 

návod, jak si můžete založit účet u Interactive Brokers